Rozwiń menu

Działalność CDA

CDA S.A. to operator największego, niezależnego serwisu VOD w Polsce, działającego pod marką CDA Premium. Serwis oferuje dostęp do wysokiej jakości pełnometrażowych filmów i seriali w płatnym modelu subskrypcyjnym (subscription VOD, sVOD). Baza materiałów filmowych dostępnych w ramach CDA Premium rozwijana jest wyłącznie przy współpracy z oficjalnymi dystrybutorami filmowymi, wydawcami, jak również z pośrednikami, którzy posiadają prawa autorskie do publikowanych materiałów.

Spółka udostępnia użytkownikom materiały również w bezpłatnym modelu aVOD (advertisement VOD) w ramach CDA Premium Free. Treści stanowią głównie filmy publikowane przez zweryfikowanych użytkowników, którzy zamieszczają autorskie treści w ogólnodostępnej części portalu. Należy również dodać, że dystrybutorzy i pośrednicy filmowi mają również możliwość udostępnienia pełnometrażowych filmów dostępnych w sekcji CDA Premium w modelu aVOD.

Równolegle portal działa również jako odrębna hostingowa platforma społecznościowa, w ramach której nieweryfikowani przez Spółkę użytkownicy mogą samodzielnie dodawać różnego rodzaju materiały. Zawartość serwisu to treści tzw. User Generated Content. Dostęp do treści dodawanych „społecznościowo” jest darmowy dla wszystkich odbiorców.

Począwszy od 9 sierpnia 2021 roku Spółka oferuje także usługę dostępu do telewizji w modelu OTT - CDA TV. W ramach nowej usługi przygotowane zostały trzy pakiety tematyczne - Pakiet Powszechny, Pakiet Start i Pakiet Podstawowy, które różnią się ceną oraz liczbą dostępnych kanałów. Wszystkie pakiety są dostępne wyłącznie dla subskrybentów CDA Premium jako uzupełnienie usługi VOD.

Model biznesowy portalu CDA.pl zakłada monetyzację poprzez sprzedaż subskrypcji CDA Premium (sVOD) oraz CDA TV (OTT) oraz emisję różnego rodzaju reklam w ramach CDA Premium Free (aVOD).

CDA S.A. jest także operatorem sklepu internetowego kapitanbomba.pl, oferującego wysokojakościowe ubrania oraz gadżety z uniwersum Kapitana Bomby. Sklep rozpoczął działalność w III kwartale 2022 r., po przejęciu przez Spółkę CDA S.A. od 4Fun Media S.A. w styczniu 2020 roku wszelkich praw majątkowych do wszystkich wyprodukowanych do tej pory animowanych filmów "Kapitan Bomba", "Laserowy gniew dzidy" oraz "Kaliber 200 Volt". Sklep prowadzi sprzedaż w modelu E-commerce.

Spółka CDA S.A. zadebiutowała 8 maja 2019 r., w którym to dniu akcje Spółki zostały wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect.

Zobacz również: Dokument informacyjny , Strategie rozwoju, Akcjonariat, Władze spółki